Alışveriş Listem

[woosw_list]

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Sarmaya nerden sardık?
Anasayfa  / Lezzetli Blog / Lezzet Keşifleri / Sarmaya nerden sardık?

 

Tarihi Safranbolu Fırını’nın vazgeçilmez tatlarından sarmalar… Her biri incelikle ve emekle tek tek sarılan sarma çeşitlerimizi keşfetme hikayemiz de ağızlara layık…

Göztepe’de bir ilkokul yakınında yardım amaçlı kurulan kermese bir şeyler almak için giden Can Bey neler yaşayacağını tahmin bile edemezdi… Kermes stantlardan alışveriş yaparken, bir stantın önündeki kalabalık özellikle dikkatini çekince o tarafa yönelerek Tarihi Safranbolu Fırını için vazgeçilmez keşfini de o anda yapar! Bu herkesin ilgi gösterdiği stanttaki sarmaların hepsini ister fakat sarmaları satan teyze, uzun bir sırada bekleyen insanları göstererek, bütün sarmaları ona vermez. Bu davranış Can beyin zihninde lezzet konusunda bir merak uyanmaya başlar, gideceği yere kadar  yol boyunca satın aldığı bütün sarmaları bitirir. Bunun üzerine kermese geri döner sarmaları satan teyze ile Tarihi Safranbolu Fırını müşterileri için sarma sarması için anlaşır.

Böylelikle o enfes sarmalar Tarihi Safranbolu Fırını’ndaki yerlerini alır. Tarihi Safranbolu Fırını’nda sarma kokularının tütmeye başladığı ilk gün sarmaların tamamı yarım saatte tükenir. Tarihi Safranbolu Fırını’nda her gün, lezzetle ve sevgiyle sarılmış tencereler dolusu sarma lezzet sizi bekliyor.